ایسنا/ کرملین نسبت به تشدید تنش میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها ابراز نگرانی کرد و خواستار برقراری آرامش میان دو طرف شد.

به گزارش روسیا الیوم، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد: ما به خاطر تنش جدید و تشدید آن در منطقه نگران هستیم و مسکو از تمامی طرف‌ها می‌خواهد تا آرامش را برقرار کنند و تمامی مشکلات و مسائل را تنها با ابزار سیاسی و دیپلماتیک حل کنند.
کرملین این درخواست را پس از ترور بهاء ابوالعطا، فرمانده گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و همسرش در غزه توسط نیروهای ارتش اسرائیل و نیز هدف قرار دادن منزل اکرم العجوری، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در دمشق که منجر به شهادت پسرش، معاذ و فرد دیگری به نام "عبدالله یوسف حسن" و زخمی شدن بتول، دختر معاذ و ۹ تن دیگر شد، مطرح کرد.
ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح امروز (سه‌شنبه) از عملیات هدفگیری ساختمانی در غزه خبر داده بود که برجسته‌ترین فرمانده جنبش جهاد اسلامی در غزه در آن حضور داشت. در این راستا گردان‌های القدس، شهادت یکی از فرماندهان این گروه به همراه همسرش را تایید کرد.
پیشتر خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" اعلام کرد، رژیم صهیونیستی با سه موشک منطقه "المزه" را هدف گرفت که یکی در آسمان داریا سقوط و دو موشک دیگر به منزل العجوری رهبر جهاد اسلامی در مزه دمشق برخورد کرد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید