ایرنا/ وزیر آموزش هنگ‌کنگ چهارشنبه اعلام کرد که خواندن سرود معترضان، ارسال پیام‌های سیاسی یا تشکیل زنجیره انسانی توسط دانش‌آموزان ممنوع است.

به گزارش نیویورک تایمز، «کوین یونگ» با صدور بیانیه‌ای دستورالعمل‌های مربوطه را اعلام کرد.
یونگ گفت: دانش‌آموزان، گمراه‌ و تحریک شده‌اند تا مواضع سیاسی خود را به شیوه‌های مختلف از جمله ترک کلاس، سر دادن شعار، تشکیل زنجیره انسانی، ارسال پیام یا خواندن سرودهای سیاسی در مدارس بیان کنند.
به نوشته نیویورک تایمز، دانش‌آموزان بویژه در مدارس راهنمایی، از جمله نیروهای جنبش اعتراضی در هنگ کنگ به شمار می‌آیند.
آمریکا سیاست‌های جدید چین از جمله قانون امنیتی در مورد هنگ کنگ را دستاویزی برای دخالت در امور این منطقه و فشار بر پکن قرار داده است.
بر اساس قانون امنیتی جدید هنگ کنگ، جرایمی مانند جدایی‌طلبی، خرابکاری، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی با مجازاتی همچون حبس ابد روبرو می‌شود.
همچنین بر اساس این قانون، نهادهای امنیتی از سوی چین در هنگ کنگ ایجاد شده و امکان استرداد مجرمان به سرزمین اصلی چین فراهم می‌شود.
کنگره آمریکا نیز در جدیدترین اقدام علیه چین، لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، بانک‌هایی که با مقام‌های چینی دخیل در اجرای قانون امنیتی جدید هنگ کنگ همکاری می‌کنند، مجازات می‌شوند.
«جائو لی جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به دخالت‌های آمریکا، گفت: تدوین قانون حفظ امنیت ملی چین در هنگ کنگ و امور دیگر این منطقه بخشی از امور داخلی چین است و هیچ کشور دیگری حق دخالت در آن را ندارد.